Dr. Neslihan İskit ile Hamilelikte Yoga Seti(3DVD)
Dr. Neslihan İskit ile Hamilelikte Yoga Seti(3DVD)

Dr. Neslihan İskit ile Hamilelikte Yoga Seti(3DVD) (G02042)

Marka : Gala Film
  • Günümüz kadını günlük egzersiz programının önemini anlamış durumdadır. 
  • Ama egzersiz yapan birçok kadın, hamile kaldığı zaman ne yapması gerektiğini bilemez. Egzersiz programlarına devamı etmeli ara mı vermeli karar veremez. Hamile kalıncaya kadar hiçbir egzersiz programına katılmamış olan kadınlar ise, hamileler için özel hazırlanmış bir programa katılmaktan çekinirler. Bu özel durumda, bedenlerindeki fiziksel değişimler ve rahatsızlık nedeniyle arayış içindedirler. Birçok egzersiz programında beden ısısının artması kalp atışlarının hızlanması ve nefes alışının sıklaşması istenen bir durumdur. Ancak bu hamile bir kadın için son derece risklidir. Bazı yoga hareketleri ise hem hamile kadın, hem de doğum sonrası dönemde yoga yapan kadın için son derece zararlıdır.
  • Bu programda öğreneceğimiz duruşları, nefes egzersizleri ve gevşeme tekniklerini, hamileliğin her 3 dönemi için de son derece güvenle uygulayabilirsiniz.
  • Yoga Asanaları, hamileliğin daha huzurlu geçmesi ve doğumun daha rahat olabilmesi için hamile kadının bedenini bu yeni duruma hazırlar. Onun daha iyi beslenmesini sağlar.
  • Nefes yada Pranayama, teknikleri hem annenin hem bebeğin daha iyi oksijenlenmesini ve yaşam enerjisi ile dolmalarını sağlar.
  • Mudra'lar ve Banda'lar, üreme organları ve salgı bezleri bezleri üzerinde güçlü etkileri vardır.
  • Meditasyon, hamilelik sırasında ki korkuları, endişeleri ve akıl karışıklıklarını gidermek için harika bir yoldur. Kadının farkındalığını artırarak bebek ile iletime geçmesini, onun neden hoşlanıp neden hoşlanmadığını anlamasına yardımcı olur.
  • Derin gevşeme, hamilelik sırasında ve doğumda için fiziksel ve ruhsal gevşeme için harika bir yoldur.

 

Özellikler
Bölge 2
İzlenebilecek Dil Türkçe
Süre 180
Sistem PAL
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR