9 Ay 10 Gün-Dr.Kaan Kocatepe
9 Ay 10 Gün-Dr.Kaan Kocatepe

9 Ay 10 Gün-Dr.Kaan Kocatepe (97204)

Fiyat : ₺380,00(KDV Dahil)
  • Bu kitap, anne-baba adayları için bir hamilelik rehberi olup; hamilelik öncesi, hamilelik, doğum ve doğum sonrasında karşılaşılan durumları kapsamaktadır. Genel bilgilere ve seyrek rastlanan durumlara ek olarak, Anadolu’muza özgü, hamile iken oruç tutmaktan iş yapmaya, çalışma yaşamını sürdürmeye kadar hemen hemen tüm konular ele alınmaktadır.
  • Kitap, meraklısı için başından başlanıp okunabileceği gibi istenirse doğrudan probleme yönelik kısımlar da okunabilir. Örneğin; “hafta hafta gebelik” bölümü hamilelik sürecinde adım adım okunabilir...

Kitapta ele alınan konular: Kadın ve Erkek Anotomisi, Gebeliğe Hazırlık, Gebelik, Doktor Kontrolleri ve Yapılan İncelemeler, Hafta Hafta Gebelik, Gebelikte Sık Rastlanan Yakınma ve Belirtiler, Gebelikte Normal Dışı Durumlar, Gebeliğin Seyrini Etkileyebilen Hastalıklar, Bebekte Doğumsal Kusurlar, Doğum, Lohusalık Dönemi, Yenidoğan, Emzirme ve Bebeğin Beslenmesi, İkiz Gebelik-Çoğul Gebelik Şekilleri, Gebe Kalamama Sorunu, Aile Planlama Yöntemleri.

"(...) Bu eserin en önemli özelliği bilimsel oluşu ve doğruları yakalamadaki başarısı. Bilimsel disiplin kurallarından taviz vermeyen, ciddiyet ve sorumlulukla kaleme alınmış bir eser. Benzeri yayınlarda olduğu gibi abartılan magazinsel nitelik ön planda değil. Gebelik ve doğumla ilgili gerçekleri anne-baba adaylarının algılayabileceği bir dilde anlatan bilimsel bir kaynak oluşmuş. (...) Eser, gerek bölümlerin seçilmesi, gerekse her bölümün işleniş tarzı ile de mükemmel. Kitabı okurken ben de pek çok yeni bilgi edindim... - Prof.Dr.Atıl YÜKSEL"

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR